Karty trójdzielne standardowo wykorzystuje się do lekcji trójstopniowej wg pedagogiki Marii Montessori, o czym możecie przeczytać w poprzednim wpisie.

Karty trójdzielne standardowo wykorzystuje się do lekcji trójstopniowej wg pedagogiki Marii Montessori, o czym możecie przeczytać w poprzednim wpisie. Ale oprócz tego karty z powodzeniem można wykorzystać na wiele innych sposobów.

Memo / Memory

Gra ćwicząca pamięć, polegająca na odkrywaniu kart parami i szukaniu dwóch kart przedstawiających tą samą rzecz.

Dopasowywanie

Zastosowane w kartach fotografie, a nie grafiki umożliwiają łatwiejszą identyfikację przedmiotów, roślin czy zwierząt w otaczającym świecie. Zabawa polega na dopasowaniu kart do prawdziwych przedmiotów, owoców, warzyw, czy liści. Podobnie można wykorzystać figurki zwierząt lub zabrać karty na wycieczkę do ZOO.

Nauka czytania

Podpisy pod grafikami napisane bezszeryfową małą czcionką wspomagają naukę czytania. Gra polega na samodzielnym odczytaniu podpisu, a następnie odszukaniu karty z grafiką.

Ogromny wybór kart trójdzielnych w wersjach cyfrowych, czyli do samodzielnego wydrukowania znajdziecie na stronach naszego portalu https://nudzi-misie.pl