Smart Kids Planet to miejsce, w które chcieliśmy się wybrać już od dawna, lecz nie było nam jakoś po drodze. Choć wizyta w tym niezwykłym dla dzieci miejscu była planowana i przekładana, to tak naprawdę pomysł na wyjazd pojawił się z dnia na dzień - jak to u nas, często bywa. Wieczorem pomysł, a rano już jechaliśmy pociągiem do Warszawy.

Smart Kids Planet to miejsce, w które chcieliśmy się wybrać już od dawna, lecz nie było nam jakoś po drodze. Choć wizyta w tym niezwykłym dla dzieci miejscu była planowana i przekładana, to tak naprawdę pomysł na wyjazd pojawił się z dnia na dzień – jak to u nas, często bywa. Wieczorem pomysł, a rano już jechaliśmy pociągiem do Warszawy.

Faktycznie lubimy podróże pociągiem, a w dodatku kolej się zmienia, na plus. Kiedyś, jak pewnie większość z Was pamięta, realia podroży koleją nie koniecznie zachęcały. Teraz jest lepiej m.in. pod kątem taboru czy nawet czystości w pociągach.

Wracając do naszej podróży, cel był jeden, czyli Smart Kids Planet – miejsce mocno polecane i zachwalane na różnych blogach oraz w środowisku rodzin z którymi mamy kontakt. Jak autorzy projektu mówią o sobie „to innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy”

Czy tak jest? Czy jest innowacyjne i interaktywnie? 

Na pewno w Smart Kids Planet są elementy bardzo interaktywne, jak strefa „fantazjuj”. Gdzie technologia odgrywa bardzo duże znaczenie.

Dzieci kolorują gotowe obrazki-kolorowanki, następnie samodzielnie je skanując mogą dokonać ich „ożywiania” i w efekcie zobaczyć np. swój pokolorowany balon czy samolot na wielkiej ścianie, który w dodatku lata i się rusza. Jest to ciekawe i bardzo interesujące.

Atrakcji nie brakuje!

Cały obiekt Smart Kids Planet jest podzielony na strefy np.: segregacja odpadów, budowanie z klocków imitujących cegły, gra w piłkę nożną. Dziecko nie może się nudzić, ponieważ ilość atrakcji jest naprawdę spora, a zabawy są mądre, uczą poznawać pewne mechanizmy oraz rozwijają kreatywność.

Trzeba podkreślić, że cały czas po sali Smart Kids Planet krążą animatorzy, którzy starają się dzieci wspierać w wymyślaniu zabaw oraz pomagać jeśli jest taka potrzeba.

Jednak, w niektórych miejscach przydała by się tabliczka np. z wytłumaczeniem „o co, tu chodzi” – jak przy segregacji śmieci. Strefa jest zorganizowana doskonale, dzieci mogą wrzucać imitacje śmieci do odpowiednich koszy, ale do jakich? Tutaj już podpisów brakuje. Taki niuans, ale dziecko, które mądrze i słusznie zapyta, jak ma te śmieci posegregować, tak łatwo instrukcji nie znajdzie.

Każda atrakcja, aby mogła być w pełni wykorzystana przez dziecko, przewidziana jest naszym zdaniem na max. 3-5 dzieci jednocześnie. Smart Kids licznie odwiedzają grupy przedszkolne, wtedy skorzystanie z jakiejkolwiek aktywności jest niemożliwe- a chwilami było naprawdę tłoczno.

A rodzice? Rodzice wchodzą do Smart Kids Planet za darmo!

Tak… to jest coś, co nas mile zaskoczyło. Rodzice wchodzą za darmo i się bawią ze swoimi dziećmi – zupełnie za darmo.

Strefa dla rodziców – to specjalnie przygotowana sala ze stolikami, gdzie można usiąść, napić się kawy, posłuchać audiobooka, poczytać książkę, a nawet popracować na laptopie. Na miejscu jest kawiarenka, gdzie można kupić kawę, tosty, tartę, ciastka, soczki… wszystko, co powinno być w pełnoprawnej kawiarni.

Miejsce wydało nam się bardzo ciekawe, warte zobaczenia i odwiedzenia. Będąc w okolicy Warszawy, następnym razem planujemy ponowne odwiedziny Smart Kids Planet.

Wam też polecamy, wybierzcie się tam ze swoim dziećmi!

Więcej szczegółów jak ceny, godziny otwarcia itp… na stronie https://www.smartkidsplanet.pl

SMART KIDS W WARSZAWIE, MA NOWĄ SIEDZIBĘ.
Żelazna 51/53, 00- 841 Warszawa (Fabryki Norblina, poziom -1)
https://smartkidsplanet.pl
https://g.page/SmartKidsPlanet?share