Karty wiedzy to karty ze zdjęciami, podstawowymi danymi, informacjami i ciekawostkami, służące do poszerzania wiedzy o danym zagadnieniu.

Karty wiedzy, są nowym produktem zaraz obok już istniejących w naszym sklepie kart naukowych i kart trójdzielnych Montessori. Tworzą ich pewnego rodzaju uzupełnienie. Składają się one przede wszystkim z kart ze zdjęciami i informacjami o danym zwierzęciu, czy zagadnieniu.

Karty wiedzy to karty z podstawowymi danymi oraz karty z informacjami i ciekawostkami, służące do poszerzania wiedzy o danym zagadnieniu.

W skład kompletu kart wiedzy wchodzą:

  • karta z obrazkiem na białym tle i podpisem
  • karta z obrazkiem samca i podpisem
  • karta z obrazkiem samicy i podpisem
  • karta z danymi: gromada, wzrost, długość, waga, długość życia
  • karty z pytaniami 8 szt: jak wygląda, gdzie żyje, co je, jak się komunikuje, jak przychodzi na świat, jakich ma wrogów, co potrafi, ciekawostki.
  • karty z informacjami: 2-6 szt do każdego pytania – do druku dwustronnego (awers informacja, rewers numer pytania i nazwa zwierzęcia)

Jak pracować z materiałem?

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji pracy z kartami wiedzy.

Na stole lub macie kładziemy obrazki i jeden kartonik z pytaniem. Następnie spośród pozostałych kartoników wybieramy te, które pasują do zadanego pytania.

Wszystkie kartoniki z informacjami na rewersie mają numer odpowiadającego im pytania i nazwę zwierzęcia.

Używając kilku zestawów można stworzyć zagadki.

U góry kładziemy karty z obrazkami zwierząt, a pod spodem pytanie i kartonik z informacjami.

Zadaniem dziecka jest zgadnąć jakiego zwierzęcia to dotyczy.

Zabawy z kartami wiedzy dzięki swojej prostocie i łatwości ich zastosowania, można wprowadzać do zajęć dzieciom już od wieku przedszkolnego.

Tworzą one bardzo ciekawą formę uzupełnienia pracy z klasycznymi kartami trójdzielnymi Montessori oraz kartami naukowymi Montessori.

Gdzie można dostać karty wiedzy? Zapraszamy do naszego sklepu.