Podczas naszych wakacyjnych podróży dotarliśmy do małej, niepozornej wioski, bo liczącej zaledwie 150 mieszkańców, ukrytej w rejonie przepięknej Doliny Bobru, położonej bardzo blisko Jeleniej Góry i Karpacza – można powiedzieć, że leżącej u podnóża Karkonoszy. Dotarliśmy tam do magicznego miejsca jakim jest Maciejowiec 63.

Maciejowiec 63 to Dom! Nie jest to typowa agroturystyka jakich wszędzie pełno, kwatera czy pokoje gościnne.

To Dom przez duże „D”, który tworzą niesamowici ludzie, miejsce w którym czas zatrzymał się ponad sto lat temu, tworząc niezapomniany urok, klimat i piękno tego miejsca!

Dom, w którym od pierwszych chwil pobytu czujesz się jak jego mieszkaniec, Dom w którym gospodarze powitają Was z otwartymi ramionami i zaproszą do swojego świata. Maciejowiec 63 to Dom, w którym urzeknie Was klimat, wszędobylski zapach ziół i zwolniony czas.

W Maciejowcu możecie zatrzymać się, żeby zwolnić i odpocząć od codzienności, od miasta i hałasu! Żeby naładować energią swoje akumulatory i doświadczyć życia w zgodzie z naturą i przyrodą.

Gospodarze oferują kilka, bardzo fajnie zaaranżowanych pokoi gościnnych, z dostępem do w pełni wyposażonej kuchni. Nie znajdziecie tu jednak typowego placu zabaw dla dzieci, jest za to jest ogromna piaskownica z oponami, ścieżka sensoryczna, szałas z gałęzi, instrumenty z garnków, łyżek i patelni, siatka na drzewie, trampolina, hamaki, skałki i drzewa do wspinania oraz wiele innych leśnych atrakcji. Do dyspozycji gości jest parking, miejsce na ognisko, a dla tych bardziej „zapracowanych” – nawet dostęp do internetu.

Miłka i Marcin tak samo jak my, są rodzicami praktykującymi Edukację Domową. Są też organizatorami przeróżnych warsztatów: od tych związanych z nauką języka angielskiego, fotografii, jazdy konnej, przyrody, archeologii, historii, żonglerki, po wszelkie możliwe „warsztaty slow”, o których można się dowiedzieć śledząc ich profil na Facebooku https://www.facebook.com/maciejowiec63/

W sprawie rezerwacji lub zapytań o dostępność wolnych terminów pokoi dzwońcie bezpośrednio do Marcina +48 600 133 862

Co zwiedzić w okolicy?

Miejscowość bogata jest w niezwykłe budowle i… historie. Maciejowiec leży u stóp Zamkowej Góry, na której wznosi się renesansowy dwór, neoklasycystyczny pałac, barokowa kaplica i tajemniczy grobowiec- mauzoleum otoczony 29-hektarowym parkiem pałacowym z gigantycznymi rododendronami. Znaleźć tu można ponad 60 gatunków drzew i krzewów, m.in. Miejscowość bogata jest w niezwykłe budowle i… historie. dąb błotny, dąb burgundzki, ligustr pospolity. Park pałacowy przed II wojną światową uznawany był za jeden z najpiękniejszych w Dolinie Bobru.

Niknące ścieżki parkowe wówczas tzw. Wielkie Schody wiodą do Dzikiego Wąwozu, którego dnem płynie Maciejowicki Potok tworzący na ostrym skalnym zboczu urokliwy wodospad.

W sąsiadującej z Maciejowcem miejscowości znajduje się nieczynna już stacja Pilchowice – Nielestno, którą niektórzy może pamiętają jako stację na której rozpoczęła się II wojna światowa – zgadza się, tu kręcona była pierwsza scena filmu „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”. Dziś, budowana przeszło sto lat temu linia relacji Jelenia Góra – Lwówek Śląski powoli oddaje się naturze.

Zachęcamy Was do poznania tego miejsca i odwiedzenia, koniecznie na dłużej. Tutaj naprawdę nie da się nudzić, a każdego dnia można doświadczyć czegoś innego, od wycieczek w wyższe partie Karkonoszy po wielogodzinne włóczęgi po pięknej dolinie Bobru oraz okolicznych łąkach i lasach.

Jak dojechać?